Wolski Korowód 2018

wpis w: galeria | 0

Wolski Korowód czyli przegląd ofert pomocowych instytucji i organizacji pozarządowych na zlecenie dzielnicy Wola zrealizowała Spółdzielnia Socjalna WOLA. Projekt zakładał zorganizowanie pikniku w Parku Sowińskiego w dniu 27 maja 2018 roku. W miasteczku namiotowym w godzinach 14:00-18:00 zostało postawionych 75 namiotów, w których było 79 stanowisk organizacji, instytucji i firm oferującym bezpłatne usługi dla mieszkanek i mieszkańców dzielnicy Wola.

 

W tym roku odwiedzający mogli dojechać do nas zabytkowym autobusem. Przejazd był bezpłatny. Autobus kursował na trasie Rondo Daszyńskiego – Park Sowińskiego.

 

Odwiedzający mieli możliwość wzięcia udziału w grze miejskiej „Dziedzictwo kulturowe i tradycje Woli”. Zadania związane z historią dzielnicy oraz jej działaniami społecznymi rozlokowane były w 10 stanowiskach na terenie miasteczka namiotowego. Zostało rozdanych 10 nagród dla 10 najlepszych wolskich drużyn. W zabawie wzięło udział ponad 50 osób.

 

Jakub Kuroń z Fundacji Kuroniówka zabrał wszystkich w kulinarną podróż po smakach kuchni warszawskiej. W międzypokoleniowych warsztatach kulinarnych uczestniczyło 60 osób. Powstało 200 sójek warszawskich, 350 ciasteczek Albertek oraz 2 duże sałatki ziemniaczane ze szparagami. Z poczęstunku skorzystało ok. 250 osób.
Spółdzielnia Socjalna WOLA przygotowała dla wszystkich bezpłatny poczęstunek. Serwowano paszteciki z pieczarkami (dla alergików jabłka i rzodkiewki) oraz wodę butelkowaną. Wydaliśmy 850 porcji jedzenia.

 

Pogoda jak co roku na Wolskim Korowodzie dopisała. Wszyscy mogli ugasić pragnienie zimną Warszawską kranówką, która czekała w beczkowozie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

 

O godz. 18.00 rozpoczęły się występy muzyczne przygotowane we współpracy z Wolskim Centrum Kultury. Zagrały zespoły z dzielnicy Wola: senioralny zespół muzyczny KURDESZ i dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Vistula”. Występy oraz rozdawanie nagród odbyło się w Amfitetarze i zakończyły się o godzinie 19:30.