Święto Muranowa 2018

15 września zapraszamy na wspólnie świętowanie na skwerze przy ul. Andersa 13.Będziemy mogli poznać naszych sąsiadów, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o naszym osiedlu, zjeść coś pysznego i skorzystać z mnóstwa atrakcji przygotowanych na ten dzień.

 

Udział w sąsiedzkiej imprezie zapowiedziały wszystkie znaczące organizacje, stowarzyszenia, restauracje, kawiarnie i punkty usługowe działające zarówno po śródmiejskiej, jak i wolskiej stronie Muranowa. W programie przewidziano m.in. spacer z przewodnikiem i warsztat rodzinny zorganizowane przez Muzeum POLIN, pokazy filmów, animacje i zajęcia sportowe dla dzieci, wykłady i konkursy. Święto Muranowa zwieńczy koncert i międzypokoleniowa potańcówka.

 

 

PROGRAM imprezy

 

11.00  Bezpłatny pokaz filmu dokumentalnego pt “McQueen” w Kino Muranów – 50 wejściówek dostępnych na hasło Święto Muranowa
12.00  Spacer z przewodnikiem po Muranowie organizowany przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Start: wejście do Muzeum, koniec przy Andersa 13 około 14.00 (link do rejestracji)
14.00  Początek rejestracji uczestników biegu dla dzieci Muraton organizowanego przez Jeden Muranów
14.30  Koncert muzyki skomponowanej przez Teklę Bądarzewską – patronkę pobliskiego skweru
15.00  Muraton – bieg dla dzieci organizowany przez Jeden Muranów
15.00-19.00  Cezary Harasimowicz podpisuje swoją nową książkę “Mirabelka”
15.30  Przedstawienie Pomarańczowy Cylinder – Teatr dla dzieci
16.30  Występ Chóru Żydowskiego Clil
17.30  Występ zespołu Klezmersi
19.00  Recital Stanisławy Celińskiej “Malinowa”

 

 

Organizatorem Święta Muranowa jest Klubokawiarnia Międzypokoleniowa prowadzona przez Dom Kultury Śródmieście przy wsparciu Urzędu Miasta.