Spółdzielnie Socjalna WOLA działa w oparciu o różnorodny w doświadczenia i wiedzę zespół, który połączyła idea stworzenia przyjaznego miejsca pracy i rozwoju.

 

Dorota Błażejewska – z pasji i wykształcenia pracowniczka socjalna, współpracuje w organizacjami pozarządowymi w zakresie wspierania dziecka i rodziny, oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i wykluczonych społecznie.

Witold Falkowski – z wykształcenia geograf, z zawodu (i pasji) grafik i webmaster; prywatnie fotograf-hobbysta i miłośnik bliskiego kontaktu z naturą we wszelkich formach 🙂

Anna Thieme – działaczka społeczna, doradczyni zawodowa, trenerka, edukatorka praw człowieka, miłośniczka dzielnicy Wola, wegetarianizmu, społecznych murali oraz fotografii społecznie zaangażowanej.

Jarosław Gutowski – z wykształcenia ekonomista – aktualnie zaparzacz kawy: barista. Lubi rozmowy z ludźmi (w Cafe PoWoli można z nim pogadać popołudniami w poniedziałki, środy i czwartki). Docenia rozmowy i książki na – szeroko pojmowane – tematy antropologiczne. Z wielu powiedzonek na temat historii, wybiera to: “Historia nas uczy tylko tego, że nas niczego nie uczy”. Miłośnik muzyki z gatunku rock progresywny. Przed laty dobry biegacz średniodystansowy, a teraz dobry spacerowicz rowerowy.

Katarzyna Jędrak – dotychczas koordynatorka wkrótce księgowa, entuzjastka trendów alternatywnych i przedsiębiorczości społecznej, miłośniczka kuchni Koleżanek z SSW  i Excela.

Maria Kurowska – baristka z Cafe PoWoli

Sławomir Milewski – z urodzenia – chłopak z warszawskiej WOLI, z wykształcenia – archeolog, z zawodu i konieczności – pomocnik drukarza, operator komputera, redaktor techniczny, z zamiłowania – grafik komputerowy, podróżnik.

Anna Niewiadomska – była kosmetyczka, wędrowiec na drodze rozwoju duchowego, babcia super Julki, niereformowalna optymistka.

Małgorzata Ossowska – szefowa kuchni, z wykształcenia magister zarządzania, z zawodu i pasji kucharka, w wolnym czasie “działkuje” i i wyżywa się w rękodziele niekoniecznie artystycznym.

Piotr Thieme – aktywista społeczny, trener IT, absolwent orientalistyki oraz pedagogiki specjalnej (pedagogika lecznicza i oligofrenopedagogika), doradca zawodowy. Działacz społeczny, członek założyciel kilku organizacji pozarządowych.

Beata Świniarska – specjalistka ds. grup samopomocowych- zaangażowana od wielu lat w proces aktywizacji osób z niepełnosprawnościami, od dzieciństwa posiada orzeczenie o niepełnosprawności, obecnie porusza się na wózku elektrycznym. Specjalistka ds. rekrutacji i organizacji szkoleń. Uczestniczka licznych akcji i konsultacji społecznych dot. praw osób z niepełnosprawnością i likwidacji barier. Angażuje się w różne projekty społeczne, międzypokoleniowe  mówiące o prawach kobiet z różnymi niepełnosprawnościami. Misją jej jest pomagać i dzielić się swoim doświadczeniem życiowym oraz wiedzą jako osoba z niepełnosprawnością. Obecnie realizuje swoje działania jako współzałożycielka i członkini  w Stowarzyszeniu Inicjatyw Kobiecych.