SPOŁECZNE CENTRUM bez BARIER, prowadzone przez Spółdzielnię Socjalną WOLA, jest ośrodkiem służącym lokalnej społeczności dzielnicy Wola i mieszkańców Warszawy. Stanowi przyjazne i dostosowane architektonicznie miejsce spotkań, debat, warsztatów i wydarzeń kulturalnych.

 

Centrum podkreśla wagę historii Warszawy, znaczenie mieszania się kultur, wpływ tradycji na nowoczesność, rolę seniorów i ich historii przekazywanych kolejnym pokoleniom podczas organizowanych spotkań, tzw. Smoczych Salonów. Jesteśmy także warszawskim Miejscem Aktywności Lokalnej (MAL).

 

Społeczne Centrum bez Barier organizuje debaty społeczne, spotkania tematyczne, warsztaty, wieczorki gier planszowych, wyprzedaże garażowe, kiermasze rękodzieła i wyrobów spółdzielni socjalnych. W Centrum organizowany jest Smoczy Salon o tematyce kulturalnej, filmowej, społecznej, podróżniczej. Gościliśmy m.in. Sylwię Chutnik, Romana Gren, Karola Samsel, Elżbietę Hołoweńko, Magdalenę Kicińską.

 

W lokalu Społecznego Centrum bez Barier znajduje się mural przedstawiający naszą patronkę Irenę Sendler – mieszkankę Woli, pracowniczkę i działaczkę społeczną, bohaterkę o ogromnym sercu i niezwykłej odwadze. Autorką pomysłu graficznego muralu jest Małgorzata Rozenau, a jej autorem jest Dariusz Paczkowski- artysta, twórca wielu murali społecznych, działacz organizacji pozarządowych, założyciel 3fala.art.pl

 

Na przeciwległej ścianie znajduje się mural przedstawiający Warszawę z lat 30., skrzyżowanie ulicy Chłodnej, Towarowej i Okopowej, autorstwa artysty Jarka Malickiego.

 

Centrum oferuje też przestrzeń warsztatowo – szkoleniową o powierzchni blisko 100 m2 (mała sala do 15 osób, duża sala do 45 osób).

 

Szczegóły wynajmu sal oraz naszej oferty

 

Zapraszamy serdecznie do współpracy z nami.

 

DOSTOSOWANIE LOKALU

 

Lokal jest w pełni dostosowany do osób mających problemy z poruszaniem się, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, o kulach, przy pomocy balkoników, osób starszych i rodzin z dziećmi. Przed wejściem do lokalu znajduje się podjazd (próg wys. 16 cm.). Toaleta jest w pełni dostosowana do potrzeb osób z niesprawnością ruchową (lustro, poręcze, umywalka, sedes, przestrzeń manewrowa, drzwi przesuwane).

 

Lokal posiada przewijak dla niemowląt (dostępne są chusteczki nawilżane, stopień przy zlewie, krzesełko do karmienia dla małych dzieci, stolik i krzesełka dla dzieci w wieku przedszkolnym w kąciku dla malucha).

 

Zapraszamy osoby z psami asystującymi (dostępna miska z wodą dla piesków).

 

Na stałe współpracujemy z tłumaczką języka migowego (PJM/SJM).

 

DOJAZD

 

Społeczne Centrum bez Barier mieści się na wolskim Muranowie, u zbiegu ulicy Smoczej i ulicy Nowolipki, w bliskim sąsiedztwie arterii komunikacyjnej Warszawy jaką jest ul. Jana Pawła i Al. Solidarności. Lokalizacji sprzyja komunikacja zarówno tramwajowa jak i autobusowa. Jej atutem jest również bliskość stacji metra (Ratusz Arsenał). W pobliżu znajduje się duży parking.

 

Metro Ratusz Arsenał; Przystanek Nowolipki- 17,33; Przystanek Wola Ratusz – 13, 20, 23, 26, E-2, 190, 520, 527; Autobus 157 – przystanek Nowolipie, autobus 107 – przystanek Nowolipie; Parking samochodowy od strony ulicy Smoczej