Spółdzielnia Socjalna WOLA powstała w maju 2015 roku, z inicjatywy społeczniczek i osób z niepełnosprawnością, którzy marzyli o stworzeniu miejsca dostępnego, otwartego  i przyjaznego dla mieszkanek i mieszkańców Woli, i nie tylko.

 

W ramach naszej działalności prowadzimy:

  • Społeczne Centrum bez barier -wynajmujemy salę, prowadzimy szkolenia, kursy, warsztaty  oraz działania związane z aktywizacją społeczno-zawodową. Wspieramy  m.in.  osoby z niepełnosprawnościami,  osoby bezrobotne, seniorki/ów, a także dzieci i młodzież.
  • Cafe PoWoli – promujemy zdrową, regionalną kuchnię wolską i wielokulturową, wyroby cukiernicze oraz catering. W naszym menu uwzględniamy potrzeby dietetyczne (m.in. bezglutenowe, wegetariańskie).

 

Połączyła nas chęć kreowania przestrzeni miejskiej w sposób odpowiedzialny i przyjazny dla społeczeństwa. Spółdzielczość jest formą, która pozwala na realizowanie naszych pasji w poczuciu odpowiedzialności i poszanowania praw człowieka.

Pragniemy, aby zakres naszej działalności współtworzyli odbiorcy oraz lokalna społeczność dzielnicy Wola a także całej Warszawy.