Społeczne Centrum bez Barier, prowadzone przez Spółdzielnię Socjalną WOLA, jest ośrodkiem służącym lokalnej społeczności wolskiego Muranowa. Stanowi przyjazne i dostosowane miejsce spotkań, debat, warsztatów i innych wydarzeń.  Centrum  oferuje  też przestrzeń konferencyjno – szkoleniową o powierzchni blisko 100 m2.

Centrum mieści się na wolskim Muranowie, w powojennej kamienicy u zbiegu ulic Smoczej i Nowolipki,  w bliskim sąsiedztwie arterii komunikacyjnej Warszawy jaką jest ul. Jana Pawła i Al. Solidarności. Lokalizacji sprzyja sprawna komunikacja zarówno tramwajowa jak i autobusowa. Jej atutem jest również bliskość stacji metra (Ratusz Arsenał). W pobliżu znajduje się duży parking.

 

 

 

Lokal jest w pełni dostosowany dla osób mających problemy z poruszaniem się, osób starszych oraz osób z małymi dziećmi. Wejście do lokalu zostało dostosowane,  poprzez stworzenie podjazdu pod 16 cm próg. W dostosowanej toalecie znajdują się poręcze dla osób poruszających się na wózkach. Mamy także przewijak dla niemowląt,  krzesełko dla małych dzieci, stolik i krzesełka dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zapraszamy osoby z psami asystującymi. Na stałe współpracujemy z tłumaczką języka migowego (PJM/SJM).

Społeczne Centrum bez Barier organizuje debaty społeczne, spotkania tematyczne, warsztaty, wieczorki gier planszowych, wyprzedaże garażowe, kiermasze rękodzieła i wyrobów spółdzielni socjalnych. W Centrum organizujemy także Smocze salony: literackie, społeczne, podróżnicze oraz filmowe. Gościliśmy już na nich m.in. Sylwię Chutnik oraz Romana Gren.

W lokalu Społecznego Centrum bez Barier znajduje się przepiękny, kolorowy mural przedstawiający naszą matronkę, która jest Irena Sendler – mieszkanka Woli, pracowniczka i działaczka społeczna, bohaterka o ogromnym sercu i niezwykłej odwadze. Autorką pomysłu graficznego muralu jest Małgorzata Rozenau, a jej autorem jest Dariusz Paczkowski- artysta, twórca wielu murali społecznych, działacz organizacji pozarządowych, założyciel http://www.3fala.art.pl/

Zapraszamy serdecznie do współpracy z nami, szczegóły wynajmu sal oraz nasze oferty znajdą się pod linkiem:

Oferta – sale szkoleniowo-warsztatowe