Smoczy Salon Społeczny

Smoczy Salon Społeczny

wpis w: pierwsza strona | 0

Zapraszamy 1.12.2016 (czwartek) w godzinach 18:00-20:00  na pierwszy grudniowy Smoczy Salon Społeczny  na którym będziemy gościć  Małgorzatę Peretiatkowicz z TUS. Kanwą spotkania będzie obchodzony 3 grudnia Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością.  

 

TUS jest organizacją pożytku publicznego, którego misją jest dostarczanie osobom niepełnosprawnym narzędzi do samodzielnego życia.  TUS wspiera ich w wejściu na rynek pracy, prowadzi  Niepełnosprawnik, należy również do Koalicji na Rzecz Równych Szans, działającej w celu poprawy polskiego prawa antydyskryminacyjnego”.

 

Niepełnosprawnik to internetowa wyszukiwarka miejsc dostępnych dla osób niesprawnych ruchowo, głuchych i niedosłyszących, niewidomych i niedowidzących, mających trudności ze zrozumieniem skomplikowanych informacji a także osób starszych i rodziców z dziećmi. Aktualnie wyszukiwarka zawiera informacje o ponad 13,5 tys. miejsc z czterech miast: Gdańska, Poznania, Warszawy i Wrocławia, z czego 9 tys. zmierzonych i oznaczonych piktogramami obiektów znajduje się w Warszawie z czego ponad 500 znajduje się na Woli. W chwili obecnej na Woli prowadzone są audyty, które pozwolą na zwiększenie w wyszukiwarce liczby miejsc z tej dzielnicy. Audytom poddawane są różnego rodzaju obiekty, m.in. hotele, restauracje, centra handlowe, kina, apteki, salony fryzjerskie, małe sklepy. Zebrane informacje są dostępne przez stronę www.niepelnosprawnik.pl. Informacje o obiektach przedstawiane są w postaci prostych piktogramów lub pełnej, tekstowej informacji. Piktogramy nadawane są zgodnie z określoną metodologią i są szczegółowo opisane.

Niepełnosprawnik został doceniony i nagrodzony wielokrotnie – w 2016 roku zdobył nagrodę Nowe Technologie Lokalnie „Sektor 3.0″ Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz nagrodę „Serwis www bez barier” wręczona podczas 21 Gali Integracji.

Fundacja TUS od kilkunastu lat działa na rzecz równości społecznej i angażuje się w projekty aktywujące osoby niepełnosprawne, osoby starsze oraz  projekty promujące dostępność miejsc dla rodziców z dziećmi.

Wstęp wolny,

Serdecznie zapraszamy