Od zmysłów do umysłu

Od zmysłów do umysłu

wpis w: pierwsza strona | 0

Fundacja RoRo zaprasza na Smoczą na zajęcia sensoryczne dla dzieci od 10 do 18 miesiąca życia. Termin: 20 i 27 czerwca, godz. 11.00-12.00.

Zapraszamy na zajęcia, których trzonem będą aktywności sensoryczne z wykorzystaniem, bezpiecznych, spożywczych składników. Dzieci będą mogły do woli manipulować, przetwarzać formy i zdobywać cenne doświadczenia. Stały początek i koniec zajęć, wypełnione będą m.in. śpiewem i recytacją.

 

Spotkania ukierunkowane na rozwój dzieci, adresowane są również do rodziców i opiekunów. Aktywny udział dorosłych w zabawach, posługiwanie się materiałami, narzędziami bardzo pomaga, daje przykład, inspiruje najmłodszych uczestników.

 

Angażujące aktywności są świetną okazją do budowania bliskości opiekuna z dzieckiem i doświadczania wspólnych zabaw w gronie innych dzieci i dorosłych.

 

Na naszych zajęciach dzieci:

– spędzają czas we własnym rytmie, w zgodzie z indywidualnymi potrzebami
– poznają świat w innych warunkach niż dom
– bawią się w bezpiecznym towarzystwie bliskich dorosłych
– angażują się w aktywności wszystkimi zmysłami
– intensywnie rozwijają się poznawczo (uwaga, myślenie, pamięć) oraz motorycznie (ruchowo, manualnie)
– rozwijają język i mowę poprzez słuchanie innych, słuchanie śpiewu, zabawy muzyczne

 

Na zajęciach dorośli:

– poznają dziecko w innym otoczeniu
– mają możliwość rozmowy, wymiany doświadczeń, wątpliwości z innymi rodzicami i doświadczonym pedagogiem
– spędzają ciekawie czas z dzieckiem poza domem
– dostają gotowe pomysły na rozwijające aktywności z dzieckiem.

 

Spotkania poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna a także nauczycielka małych dzieci i wychowawczyni w metodzie Montessori oraz oligofrenopedagog. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem, mając zastępstwo podczas zajęć edukacyjnych w teatrze. Uwielbia podróże i etnologiczne zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć i tworzy pomoce dla swoich podopiecznych (ostatnio zwłaszcza matematyczne). Zainteresowaniami od lat dzieli się z przedszkolakami, a od niedawna ze swoją córeczką.

 

Informacje i zapisy: www.fundacjaroro.org