Maraton pisania listów z Amnesty International

Maraton pisania listów z Amnesty International

wpis w: pierwsza strona | 0

Spółdzielnia Socjalna WOLA zaprasza na Maraton pisania listów z Amnesty International. Przyłącz się i wspomóż akcję swoim listem. Wszystko co potrzebujesz czyli kartkę i długopis zapewnimy na miejscu.

Listy będziemy pisać 10 grudnia 2016 r. w godzinach 18:30-20:30.

 

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Będziemy pisać listy do władz oraz wysyłać listy wsparcia i solidarności do osób, których prawa złamano. Miliony osób na całym świecie przyłączą się do akcji, która jest największą globalną akcją w obronie praw człowieka. W ubiegłym roku w Polsce napisaliśmy ponad 270 000 listów, a na całym świecie podjęto ponad 3,7 mln akcji.

Annie Alfred, dziewczynka z albinizmem w Malawi, Edward Snowden, sygnalista z USA, Ilham Tohti, ujgurski profesor z Chin, czy Eren Keskin, oskarżana ponad 100 razy w Turcji to tylko niektóre z osób, w sprawie których będziemy pisać. Ponadto osoby w Polsce będą mogły napisać list do polskiego MSWiA w sprawie sytuacji uchodźców na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Terespolu.

– Maraton Pisania Listów pokazuje w czym tkwi siła Amnesty International – w ludziach, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas i mówią „nie” łamaniu praw człowieka. Dzięki zaangażowaniu mamy wpływ na otaczający nas świat. Żeby zmienić życie drugiej osoby wystarczy kartka i długopis – powiedziała Draginja Nadażdin, Dyrektorka Amnesty International.

 

Wstęp wolny!