Kercelak 2018

8 września zapraszamy na nasze stoisko w miasteczku pomocowo-zdrowotnym na ulicy Chłodnej (skwer pomiędzy ulicą Chodną a Elektoralną).

 

Kercelak to wolska tradycja, która od lat cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców. W tym roku impreza potrwa aż trzy dni. Od 7 do 9 września ul. Chłodna zamieni się w Kercelak – najsłynniejszy bazar przedwojennej Warszawy. – Kercelak to przede wszystkim niezwykła atmosfera, nawoływania kupców i gazeciarzy, odgłosy kłótni ulicznych przekupek i patrole granatowych policjantów – mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola. – To lokalne święto, ale zapraszamy na nią wszystkich mieszkańców Warszawy. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie i będzie miał okazję poczuć klimat dawnej Woli – dodaje.

 

Zadba o to m. in. Trupa Teatralna Warszawiaki, która swoimi barwnymi występami ma zamiar przybliżyć spacerowiczom klimat dawnej stolicy. Połączyła ich pasja do historii i folkloru dwudziestolecia międzywojennego. Ich występy są zawsze dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Atmosferę starej Warszawy postara się również oddać Kapela Praska, która wystąpi pierwszego dnia imprezy.

 

Niewątpliwymi atrakcjami tegorocznego Kercelaka będą też pokazy kataryniarza, fakira oraz iluzjonisty. Nie zabraknie również miasteczka pomocowo-zdrowotnego, zorganizowanego przy współpracy lokalnych instytucji, organizacji pozarządowych oraz innych partnerów. Uczestnicy będą mogli tu skorzystać z nieodpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji, zasięgnąć fachowej porady czy zapoznać się z ofertą profilaktyczną Dzielnicy Wola. Fani dobrego jedzenia z pewnością chętnie zajrzą na tradycyjny Jarmark Handlowy a także odwiedzą strefę gastronomiczną.

 

Na Kercelaku nie zabraknie oczywiście atrakcji dla najmłodszych, na których czekać będą animacje, gry i zabawy podwórkowe, konkursy z nagrodami, dmuchańce, i zawody sportowe. Z kolei Biblioteka Publiczna zaprosi dzieci na zajęcia plastyczne, malowanie buziek oraz do gry na nietypowych instrumentach muzycznych.

 

Gwiazdami tegorocznego Kercelaka będą: Kapela ze Wsi Warszawa, Ewelina Lisowska oraz Krzysztof Cugowski. Imprezę poprowadzą: Piotr Pręgowski (7 września) i Piotr Bałtroczyk (8 września) Wstęp jest bezpłatny. Organizatorem imprezy jest Urząd Dzielnicy Wola oraz Wolskie Centrum Kultury. Partnerami przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Centrum Handlowe Wola Park.