Kabaret Szczęśliwa “60” na Wolskim Korowodzie

Wolski Korowód uświetnił swoim występem Kabaret Szczęśliwa “60” z programem artystycznym “Bal u Grubego Joska-czyli Bal na Gnojnej”. Mieszkanki i mieszkanców Woli zaprosił na dobra zabawę i tańce przy szlagierach warszawskich.

 

Kabaret „Szczęśliwa 60” to grupa przyjaciół, którzy poznali się wiele lat temu, działając w studenckim ruchu artystycznym. Przez wiele lat występowali w Polsce i wielu krajach świata w różnych formacjach artystycznych. W 2012 roku stworzyli nową grupę i razem grając, śpiewając i tańcząc, bawią siebie i publiczność w dwóch własnych, autorskich programach kabaretowych „U Grubego Joska, czyli bal na Gnojnej”, oraz „Warszawski Dzień, czyli socreal na wesoło”.

 

Akcja pierwszego przedstawienia toczy się w okresie międzywojennym w knajpie „U Grubego Joska” przy ulicy Gnojnej jak nazwa przedstawienia wskazuje. Przy dźwiękach kapeli bywalcy tego lokalu przypominają szlagiery, dowcipy, specyficzny folklor przedwojennej Warszawy, środowisko warszawskich cwaniaków i typów spod ciemnej gwiazdy, przekupek, pań lekkich obyczajów, ale i przedstawicieli wyższych sfer, którzy często zaglądali do “Grubego Joska”.
Usłyszymy m. in.: „Bal na Gnojnej”, “Tango Milonga” „Już taki jestem”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Ach te baby”, Sex appeal” i wiele innych.

 

Kabaret występował w wielu ośrodkach kultury, imprezach plenerowych, oraz teatrach m.in. w Teatrze Letnim w Ciechocinku i dwukrotnie w Teatrze „Kamienica” w Warszawie.

 

W 2013 roku grupa dwukrotnie zdobyła Grand Prix na XII Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora w DK Zacisze, oraz na XI Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Seniorów “Teraz My” w DK Włochy.

 

Scenariusz: Magdalena Rejnowicz-Rydzewska, Andrzej Chłanda, Janusz Krasucki i inni
Reżyseria i kierownictwo muzyczne: Andrzej Chłanda